Menu Close

Kineziterapija

Merkinės globos namuose teikiama profesionali licenzijuoto kineziterapeuto paslauga.

Kineziterapija – viena pagrindinių reabilitacijos priemonių. Teparija pagrįsta tuo, kad tinkamas  kūno judesys padeda pagerinti, atnaujinti bei išlaikyti kaulų ir raumenų, širdies ir kraujagyslių bei kitų sistemų funkcijas. Kineziterapijos priemonių planas sudaromas atsižvelgiant ne tik į bendrą paciento būklę, bet ir į biosocialinių funkcijų sutrikimus bei pakenktų organų ar sistemų būklę.

Kineziterapijos metodai taikomi ne tik gydymui ir reabilitacijai, bet ir profilaktikai. Atsižvelgus į paciento būklę skiriami aktyvūs ir pasyvūs metodai – aktyvūs, kuomet pacientas pats atlieka fizinius pratimus, o pasyvūs, kai kineziterapeutas atlieka įvairias manipuliacijas rankomis, prietaisais arba aparatais.

Merkinės globos namuose kineziterapija gyventojams taikoma sveikatos profilaktikai ir gydymui/reabilitacijai, su gydytojo arba kito specialisto siuntimu ir paties gyventojo pageidavimu. Procedūros atliekamos individualiai ir grupėms.

Kineziterapijos užsiėmimai vyksta tam skirtame kabinete arba gyventojų kambariuose.

Esant geram orui užsiėmimai vyksta lauke: globotiniai mokomi vaikščioti, ilsisi saulės atokaitoje, žaidžia žaidimus gerinančius reakciją, koordinaciją, pusiausvyrą, bendrauja. Pabuvus gamtoje gerėja nuotaika, išsisklaido niūrios mintys. Deguonies antplūdis didina dvasinį, psichinį ir fizinį pajėgumą, skatina norą džiaugtis gyvenimu.

Kineziterapijos paslaugos teikiamos vadovaujantis Kineziterapijos paslaugų teikimo reikalavimų aprašu, patvirtintu 2022 m. birželio 1 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-1034 „Dėl Kineziterapijos paslaugų teikimo reikalavimų aprašo patvirtinimo“.

 

Parengė kineziterapeutė Justina Aleksonytė
2022-12-22

Skip to content