Joninių šventė mūsų globos namuose

Publikuota: 2020-07-01

Joninių šventė mūsų globos namuose
Atėjo trumpiausios metų nakties ir ilgiausios dienos laikas. Keliaudama vasaros dangumi aukščiausiai pakilo saulė, o gamta džiugina vis tirštesne žaluma, vis ryškesniais gėlių žiedais, vis labiau mirguliuojančiomis pievomis.

Birželio 23 dieną rinkomės Merkinės globos namų kieme švęsti pačios gražiausios vidurvasario šventės – Baltų Kupolinėmis arba Rasa, o krikščionių – Joninėmis vadinamos.  Šventės išvakarėse kupoliavome. Prisirinkom lauko gėlių, žolynų ir ąžuolo šakelių. Iš ąžuolų šakelių pynėm vainikus Jonams, iš lauko gėlių ir žalumynų papuošėm Joninių šventimo vietos  vartus, rišom lauko gėlių puokštes Janinoms ir Rasoms.

 

 
Mūsų globos namuose Joninės smagi ir visų laukiama šventė. Ji prasidėjo simboliniu ėjimu pro Joninių vartus, apsiplaunant rankas vandeniu. Šventės dalyviai pasijuto žvalesni, o veidai tapo skaistesni. 
 
 

 
 
Pasveikinom varduvininkus. Mūsų globos namuose gyvena ir dirba du Jonai, keturios Janinos ir dvi Rasos. Visų vardo dieną švenčiančių galvas puošėm vainikais, linkėjome laimės, sveikatos, skyrėm gražiausias dainas.
 
 

 

 
 
Šventės dalyviai dalyvavo ir duonos apeigose – duonos, ant lininio rankšluosčio atneštos į stalą, turėjo paragauti visi ir kaimynui palinkėti stiprybės ir sveikatos. Prisiminėm magiškas žolynų galias. Rinkom devynių - žolynų Joninių kupolinę ir klausėm „žiniuonės" porinimų, buvo kiekvienam įdomu sužinoti, ką sako šios puokštės. Ieškojome ir paparčio žiedo. 

 

 
 
O kokios Joninės be šokių ir žaidimų? Pašokę, padainavę vaišinomės sūriu su medumi, atsigaivinome gėlu iš ,,pievos rasų“ surinktu vandenėliu. Gera nuotaika, šypsenos dalyvių veiduose, šiltas tarpusavio bendravimas sklandė Joninių šventėje. Smagu buvo visiems kartu švęsti pačią gražiausią vasaros šventę ir gyventojams, ir čia dirbantiems.

 

 

 
 
Užimtumo specialistė Nijolė Švilpienė